Najnowszą wystawę w Centrum idei "Ku Demokracji" autorzy zatytułowali "ANTYPODY", czyli takie miejsce, które jest najdalej jak się da - dalej się nie da uciec; to bardzo dobry punkt odniesienia od wszystkiego co się dzieje wokół nas.
Spokój którego się tam doświadcza jest realny, rzeczywisty, on jest w około: w dużych miastach, na plaży, w dżungli, na pustyni - jest wszechobecny.
Wystawa prezentowana będzie w Galerii "U Panien" /na piętrze/ od 19 czerwca do 13 lipca 2016 roku. Wejście od pl. Kościuszki. Wstęp wolny!
Obrazy Macieja Majewskiego i zdjęcia Wacława Nowackiego jako wspólna wystawa mówiąca w inny sposób o tym samym, że gdzieś ludzie mieszkają do góry nogami i można pokazać właśnie pejzaż stamtąd. Autorzy dotknęli tego tematu stopami, może trochę głową, ale przede wszystkim sercem.
MACIEJ MAJEWSKI - urodzony w 1963 roku. W latach 1983-1984 studiował na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie a następnie w latach 1984-1988 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki. W 1988 roku uzyskał dyplom w pracowni grafiki warsztatowej profesora Romana Artymowskiego. Aneks do dyplomu uzyskał z malarstwa w pracowni profesor Teresy Pągowskiej. W 1989 roku został stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jego twórczość skupia się na grafice warsztatowej, malarstwie, pasteli i rysunku. Od 2008 roku pełni funkcję Prezesa Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików Oddział w Rzeszowie. Mieszka i pracuje w Rzeszowie.
WACŁAW NOWACKI - urodzony w 1972 r. Fotograf związany z Rzeszowskim
Stowarzyszeniem Fotograficznym oraz Rzeszowską Akademią Fotografii. Od 5 lat prowadzi galerię fotografii "Galeria OPe" przy klasztorze OO Dominikanów w Rzeszowie. Specjalizuje się w portrecie oraz fotografii konceptualnej. Tworzy kartki pocztowe w cyklu "Postcards from Poland". W swojej twórczości używa zarówno technologii cyfrowej jak i analogowej. Nie stroni od niekonwencjonalnych rozwiązań, których przykładam jest projekt "GO" wykonany w całości za pomocą telefonu komórkowego. W swojej twórczości ogranicza do minimum cyfrową ingerencję w materiał.